O festivalu

KOMEDIANTI V ULICÍCH / 4. - 6. 8. 2017

Mezinárodní festival Komedianti v ulicích ve městě Tábor vznikl v roce 2011. Svou poetikou je jedním z mála českých festivalů, který prezentuje moderní pouliční divadlo v centru památkové rezervace. Nabízí dramaturgii zaměřující se na trendy reflektující současné pouliční umění doma, ale i v zahraničí. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny nebo hudba.

Během posledních ročníků na festivalu vystoupili přední soubory a umělci z České republiky, např. La Putyka, Farma v jeskyni, Tantehorse, Teatr Novogo Fronta, Iva Bittová, Lenka Dusilová, Xavier Baumaxa, Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem, atd. Zároveň zde vystoupili zahraniční soubory a umělci ze Slovenska, Polska, Německa, Francie, Švýcarska, Belgie, Ruska, Slovinska, Kuby, Jižní Koreje nebo i Afriky.

Hlavním pořadatelem je město Tábor. Dramaturgii programu pravidelně připravuje Radim Vizváry.

mediální partneři


Tento projekt „Komedianti v ulicích – mezinárodní festival pouličního divadla v Táboře“ je realizován za finančního přispění Jihočeského kraje v rámci Dotačního programu Jihočeského kraje Podpora kultury, 1. výzva pro rok 2017, Opatření I – Podpora kultury.